Οι υποψήφιοι για τη σημερινή 41η Γιορτή του ΠΣΑΠΠ

ΒΡΑΒΕΙΑ ΠΣΑΠΠΝΕΑ

Στις 19:00 και σε ζωντανή μετάδοση από το Novasports Prime θα πραγματοποιηθεί η «41η Γιορτή ΠΣΑΠΠ», όπου ο Σύνδεσμος θα βραβεύσει τους καλύτερους και τις καλύτερες της σεζόν 2021/22, αλλά και εκείνους που ξεχώρισαν για την προσφορά και το ήθος τους, εντός και εκτός αγωνιστικών χώρων.

Οι 3 υποψήφιοι σε κάθε κατηγορία είναι οι κάτωθι:

SUPER LEAGUE 2, Α’ Όμιλος

Καλύτερος Τερματοφύλακας
Paul Izzo (Α.Ο. Ξάνθη)
Μάρκος Βελλίδης (Ν.Π.Σ. Βέροια)
Κωνσταντίνος Θεοδωρόπουλος (Α.Ε.Λ.)

Καλύτερος Έλληνας
Μάριος Όγκμποε (Α.Ε.Λ.)
Γιάννης Πασάς (Ν.Π.Σ. Βέροια)
Χρήστος Ρόβας (Αλμωπός Αριδαίας)

Καλύτερος Ξένος
Adrian Colombino (Α.Ε.Λ.)
Hicham Kanis (Πανσερραϊκός)
Mathias Tomas (Π.Ο.Τ. Ηρακλής)

Καλύτερος Νέος
Κωνσταντίνος Θυμιάνης (Α.Ο. Ξάνθη)
Κωνσταντίνος Κουλιεράκης (ΠΑΟΚ Β’)
Γιώργος Κούτσιας (ΠΑΟΚ Β’)

Καλύτερος Προπονητής
Αλέκος Βοσνιάδης (Νίκη Βόλου)
Κωνσταντίνος Γεωργιάδης (Π.Ο.Τ. Ηρακλής)
Παύλος Δερμιτζάκης (Ν.Π.Σ. Βέροια)

SUPER LEAGUE 2, Β’ Όμιλος

Καλύτερος Τερματοφύλακας
Αλέξανδρος Αναγνωστόπουλος (Κηφισιά)
Γιώργος Στρέζος (Καλλιθέα)
Δημήτρης Ταϊρης (Καλαμάτα)

Καλύτερος Έλληνας
Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Π.Γ.Σ.Κ. Χανιά)
Γιάννης Λουκίνας (Καλαμάτα)
Ανδρέας Τάτος (Καλαμάτα)

Καλύτερος Ξένος
Anthony Mounier (Καλλιθέα)
Nili Perdomo (Λεβαδειακός)
Lucas Poletto (Λεβαδειακός)

Καλύτερος Νέος
Γιώργος Βρακάς (Λεβαδειακός)
Γιάννης Γερολέμου (ΑΕΚ Β’)
Άντριους Τετέι (Κηφισιά Α.Ε.)

Καλύτερος Προπονητής
Jasminko Velic (Επισκοπή)
Σωκράτης Οφρυδόπουλος (ΑΕΚ Β’)
Γιάννης Ταουσιάνης (Λεβαδειακός)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Καλύτερη τερματοφύλακας
Παναγιώτα Βλασιάδου (Α.Ε.Λ.)
Δήμητρα Γιαννακούλη (Αβαντίδες Χαλκίδας)
Παναγιώτα Χατζηχαρίστου (ΠΑΟΚ)

M.V.P.
Aqsa Mashtaq (Αβαντίδες Χαλκίδας)
Βάσια Γιαννακά (Π.Α.Ο.Κ.)
Δαναή Σιδηρά (Εργοτέλης)

Καλύτερη Ελληνίδα του εξωτερικού
Ελένη Κακαμπούκη (FF Lugano 1976)
Βεατρίκη Σαρρή (Birmingham City)
Ελένη Μάρκου (FC Basel 1893)

SUPER LEAGUE

Καλύτερος Τερματοφύλακας
Tomas Vaclík (Ολυμπιακός)
Γιούρι Λοντίγκιν (ΠΑΣ Γιάννινα)
Αλέξανδρος Πασχαλάκης (Π.Α.Ο.Κ.)

Καλύτερος Έλληνας
Ευθύμης Κουλούρης (Ατρόμητος)
Γιώργος Μασούρας (Ολυμπιακός)
Μανώλης Σάλιακας (ΠΑΣ Γιάννινα)

Καλύτερος Ξένος
Jasmin Kurtic (Π.Α.Ο.Κ.)
Sebastian Palacios (Παναθηναϊκός)
Tom van Weert (Ν.Π.Σ. Βόλος)

Καλύτερος Νέος
Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος (Παναθηναϊκός)
Φώτης Ιωαννίδης (Παναθηναϊκός)
Λευτέρης Λύρατζης (Π.Α.Ο.Κ.)

Καλύτερος Έλληνας του Εξωτερικού
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Stuttgart)
Τάσος Μπακασέτας (Trabzonspor)
Κωνσταντίνος Τσιμίκας (Liverpool)

Καλύτερος Προπονητής
Ivan Jovanovic(Παναθηναϊκός)
Pedro Martins (Ολυμπιακός)
Ηρακλής Μεταξάς (ΠΑΣ Γιάννινα)

Καλύτερος Διαιτητής
Άγγελος Ευαγγέλου
Ευάγγελος Μανούχος
Τάσος Σιδηρόπουλος

Σχετικά Νέα