Οι υποψήφιοι για την αποψινή 42η Γιορτή του ΠΣΑΠΠ

ΒΡΑΒΕΙΑ ΠΣΑΠΠΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ

Στις 20:00 και σε ζωντανή μετάδοση από το Action 24 θα πραγματοποιηθεί η «42η Γιορτή ΠΣΑΠΠ», όπου ο Σύνδεσμος θα βραβεύσει τους καλύτερους και τις καλύτερες της σεζόν 2022/23, αλλά και εκείνους που ξεχώρισαν για την προσφορά και το ήθος τους, εντός και εκτός αγωνιστικών χώρων.

Οι 3 υποψήφιοι σε κάθε κατηγορία είναι οι κάτωθι:

  • SUPER LEAGUE 2

Καλύτερος Τερματοφύλακας, Α’ Όμιλος – Β’ Όμιλος
Κατσίκας Παναγιώτης (Πανσερραϊκός) – Κυρίτσης Ηλίας (ΟΦ Ιεράπετρας)
Τσέλιος Θεμιστοκλής (Αναγέννηση Καρδίτσας) – Στρέζος Γιώργος (Athens Kallithea)
Σουλούκος Στέφανος (ΑΕΛ) – Ταΐρης Δημήτρης (Καλαμάτα)

Καλύτερος Νέος Ποδοσφαιριστής, Α’ Όμιλος – Β’ Όμιλος
Σοφιανός Μάριος (Πανσερραϊκός) – Bah Algassime (Ολυμπιακός Β’)
Τζίμας Στέφανος (ΠΑΟΚ Β’) – Zini (ΑΕΚ Β’)
Καλουτσικίδης Πέτρος (ΑΕΛ) – Τετέι Ανδρέας (ΑΕ Κηφισιά)

Καλύτερος Προπονητής, Α’ Όμιλος – Β’ Όμιλος
Αμανατίδης Περικλής (Αναγέννηση Καρδίτσας) – Διγκόζης Αγγελος (Διαγόρας Ρόδου/ΟΦ
Ιεράπετρας)
Δερμιτζάκης Παύλος (Πανσερραϊκός) – Πετράκης Γιώργος (ΑΕ Κηφισιά)
Ελευθερόπουλος Δημήτρης (Νίκη Βόλου) – Σίμος Γιώργος (Athens Kallithea)

Καλύτερος Ξένος Ποδοσφαιριστής, Α’ Όμιλος – Β’ Όμιλος
Aleksic Kosta (Ηρακλής) – Demethryus Nascimento (Athens Kallithea)
Jubitana Denzel (Ηρακλής) – Talal Madih (ΑΕ Κηφισιά)
Tavares Miguel (Παναθηναϊκός Β’) – Vouho Patrick (ΟΦ Ιεράπετρας)

Καλύτερος Έλληνας Ποδοσφαιριστής, Α’ Όμιλος – Β’ Όμιλος
Ογκμπόε Μάριος (ΑΕΛ) – Κυνηγόπουλος Παναγιώτης (Athens Kallithea)
Πατράλης Μανώλης (Ηρακλής) – Λουκίνας Γιάννης (Athens Kallithea)
Χατζηστραβός Ζήσης (ΠΑΟΚ Β’) – Μωραϊτης Παναγιώτης (Απόλλων Σμύρνης)

  • SUPER LEAGUE 1 – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Καλύτερος Νέος Ποδοσφαιριστής – Καλύτερη Νέα Ποδοσφαιρίστρια
Κουλιεράκης Κωνσταντίνος (ΠΑΟΚ) – Γιαννακά Βάσια (ΠΑΟΚ)
Κωνσταντέλιας Γιάννης (ΠΑΟΚ) – Κωστοπούλου Κωνσταντίνα (Τρίκαλα)
Μανδάς Χρήστος (ΟΦΗ) – Χαλατσογιάννη Γεωργία (ΠΑΟΚ)

Καλύτερος Τερματοφύλακας – Καλύτερη Τερματοφύλακας
Brignoli Alberto (Παναθηναϊκός) – Βλασιάδου Παναγιώτα (ΓΠΟ Καστοριάς)
Μανδάς Χρήστος (ΟΦΗ) – Γιαννακούλη Δήμητρα (Εργοτέλης)
Πασχαλάκης Αλέξανδρος (Ολυμπιακός) – Νάση Ζωή (Τρίκαλα)

Καλύτερος Προπονητής
Almeyda Matias (ΑΕΚ) – Κανάτας Λευτέρης (ΠΑΟΚ)
Dambrauskas Valdas (ΟΦΗ) – Κυριακόπουλος Νίκος (ΡΕΑ)
Jovanovic Ivan (Παναθηναïκός) – Λουλές Γιώργος (Τρίκαλα)

Καλύτερος Ξένος Ποδοσφαιριστής – Καλύτερη Ξένη Ποδοσφαιρίστρια
Bakambu Cédric (Ολυμπιακός) – Akida Esse (ΠΑΟΚ)
Pérez Rubén (Παναθηναϊκός) – Betancourt Gisela Arrieta (ΡΕΑ)
Pineda Orbelín (ΑΕΚ) – Rybanska Nikola (ΟΦΗ)

Καλύτερος Έλληνας Ποδοσφαιριστής – Καλύτερη Ελληνίδα Ποδοσφαιρίστρια
Ιωαννίδης Φώτης (Παναθηναϊκός) – Γιαννακά Βάσια (ΠΑΟΚ)
Κωνσταντέλιας Γιάννης (ΠΑΟΚ) –Σιδηρά Δανάη (Εργοτέλης)
Φορτούνης Κώστας (Ολυμπιακός) – Χαμαλίδου Ιωάννα (ΟΦΗ)

Καλύτερος Έλληνας Διαιτητής
Μανούχος Βαγγέλης
Παπαπέτρου Τάσος
Σιδηρόπουλος Τάσος

Καλύτερος Έλληνας του Εξωτερικού – Καλύτερη Ελληνίδα του Εξωτερικού
Βλαχοδήμος Οδυσσέας (Benfica) – Μάρκου Ελένη (FC Zürich)
Δουβίκας Τάσος (FC Utrecht) – Σαρρή Βεατρίκη (Brighton & Hove Albion F.C.)
Μαυροπάνος Κωνσταντίνος (VfB Stuttgart) – Σπυριδωνίδου Αναστασία (Ternana Calcio)

Σχετικά Νέα